Alcoholgebruik op oudere (55+) leeftijd. Een onderschat risico.
Informatiemiddag GGz Nijmegen – 24 september 2009
“Op uw gezondheid!”
Op donderdag 24 september 2009 van 13.30 uur tot 16.30 uur organiseert afdeling Preventie van GGz Nijmegen in samenwerking met IrisZorg een informatie middag met als thema; Alcoholgebruik op oudere (55+) leeftijd. Een onderschat risico.
Veel mensen genieten van alcohol. Helaas brengt het gebruik ook risico’s met zich mee.
Alcohol is niet zo’n onschuldig middel als veel mensen denken. Zeker als men ouder wordt. Op oudere leeftijd verdraagt het lichaam alcohol slechter dan voorheen Daarnaast gebruikt een grote groep ouderen medicijnen die slecht combineren met alcohol.
Informatie over alcohol, risico’s van alcoholgebruik en de invloed daarvan op gezond ouder worden kunnen helpen problemen te voorkomen.
Op donderdagmiddag 24 september a.s. bent u van harte welkom op de informatiemiddag over dit thema. U kunt dan het volgende verwachten:
– een inleiding door een GGz medewerker over ouder worden en het gebruik van alcohol;
– een verhaal van een ervaringsdeskundige;
– een medewerker van IrisZorg gaat in op hoe u het gebruik van alcohol bespreekbaar kunt maken in uw directe omgeving.
– Informatie over de werking van alcohol.
De informatiemiddag is voor iedereen toegankelijk. Mensen met vragen over risico’s voor zichzelf, hun familieleden, professionals, vrijwilligers en andere belangstellenden.
De informatiemiddag vindt plaats in het hoofdgebouw van GGz Nijmegen, Nijmeegsebaan 61 Nijmegen.
Inloop vanaf 13.00 uur start van het programma is13.30 uur. De toegang is gratis. Aanmelding vooraf is noodzakelijk en kan via preventie@ggznijmegen.nl of via 024 – 3837870.