Nijmegen, 26 mei 2010
E-scooters en –fietsen voor gemeente Nijmegen
De gemeente Nijmegen heeft haar wagenpark uitgebreid met twee duurzame varianten: de elektrische scooter en elektrische fiets. Vanaf 27 mei kunnen medewerkers, naast poolauto’s en dienstfietsen, kiezen uit negen e-scooters en tien e-fietsen om tussen de gemeentelijke locaties te pendelen. Op die locaties zijn in de stallingen oplaadpunten aangelegd om de tweewielers op te laden met groene stroom.
De aanschaf van deze elektrische voertuigen past goed in de ambities van de gemeente om zoveel mogelijk rekening te houden met het klimaat en schone lucht in de stad. De scooters zijn zuinig met energie en worden met groene stroom opgeladen. Hierdoor dragen ze bij aan het verminderen van de CO2-uitstoot. Verder stoten de e-scooters geen uitlaatgassen uit. Dit is goed voor de lokale luchtkwaliteit. Omdat ze ook heel stil zijn, is er ook geen sprake van geluidoverlast.
De aanschaf van de elektrische voertuigen sluit mooi aan bij de StilSnelSchoon- campagne. Dit is een initiatief van de Gelderse Milieufederatie om samen met gemeenten Nijmegen en Arnhem, de Stadsregio, Provincie Gelderland en enkele e-scooterdealers het gebruik van e-scooters in de regio te promoten. Er zijn inmiddels verscheidene oplaadpunten aangelegd in openbare bewaakte fietsenstallingen in Arnhem en in Nijmegen (parkeergarage Mariënburg). En er is een e-scooterestaffette gaande, waarbij in Nijmegen en Arnhem e-scooters rouleren onder verschillende gebruikers. Zowel burgers als ondernemers kunnen voor één à twee weken een e-scooter lenen voor woon-werkvervoer. Zij houden een weblog bij over hun ervaringen. Voor meer info zie www.stilsnelschoon.nl.
De gemeente Nijmegen hoopt met dit initatief het goede voorbeeld te geven aan andere werkgevers.
Wethouders Jan van der Meer en Hannie Kunst nemen de elektrische voertuigen op 27 mei om 15.30 uur officieel in gebruik, op de Gedeputeerdenplaats.
Bron Gemeente Nijmegen
