Geschiedenis Lent Ressen Oosterhout 15 dec

Presentatie geschiedenis Betuwse dorpen Lent, Ressen en Oosterhout en..

Dinsdag 15 december 2009 – Witte Huis, Lent, aanvang 20.00

De historisch geograaf John Mulder uit Oosterhout geeft een presentatie over de geschiedenis van de Betuwse dorpen Lent, Ressen en Oosterhout, en over de Nijmeegse benauwenis en ruimte voor de Waal.

Op dinsdag 15 december 2009 in het Witte Huis, Pastoor van Laakstraat 54, Lent, aanvang 20.00 uur zal hij op zijn eigen wijze uit de doeken doen: de vorming van het landschap in de afgelopen tienduizenden jaren, de inventiviteit van bewoners en zijn visie op de recente ontwikkelingen.
De bewoners in de Rijndelta hielden duizenden jaren hun voeten droog op de oeverwallen. Op deze zandbulten bouwden zij hun woningen en ontstonden de buurschappen. De akkers beschermden zij met dwarsdammen.
In de 14e eeuw werd de Waal getemd met het sluiten van de dijkring. Maar toen werd de afvoer van hemelwater en kwel een ongekend probleem waaruit regelgeving en hechte sociale structuren ontstonden.
De oude kwelkades, dwarsdammen en oeverwallen verdwijnen door de niets ontziende stads- en rivier ontwikkelingen maar zijn in Lent, Ressen en Oosterhout nog gedeeltelijk herkenbaar.

Toegang is gratis voor leden van Marithaime de Historische kring Slijk-Ewijk en Oosterhout aan anderen vragen wij € 2,50.