Gelderse scholen binden de High Tech-strijd aan
HAN Arnhem, 18 april 2009 – 10.00 uur
Op zaterdag 18 april 2009 vindt de derde editie van het gratis evenement de High Tech Challenge plaats. Het evenement start om 10.00 uur op de Faculteit Techniek van de HAN in Arnhem. De wedstrijd is bedoeld voor leerlingen uit het tweede en derde leerjaar havo, vwo en gymnasium. Met de wedstrijd willen de initiatiefnemers de doorstroom van leerlingen naar het hoger technisch onderwijs en bètagerichte universitaire opleidingen bevorderen.
Er doen 14 scholen mee: zeven uit de regio Arnhem / Nijmegen en zeven uit de Achterhoek / Liemers. Op 18 april treden de scholen tijdens de wedstrijddag tegen elkaar in het strijdperk. Voor de wedstrijd monteren en programmeren de leerlingen een hightech robot: de Bioloid. Op de wedstrijddag zelf hebben de leerlingen de Bioloid als puppy gemonteerd en dusdanig geprogrammeerd dat het een parcours aflegt en opdrachten uitvoert. Tevens vinden technische- en bedrijfspresentaties plaats waarin de leerlingen laten zien welke technische vaardigheden zij zich in enkele maanden eigen hebben gemaakt en wat zij geleerd hebben over de rol van techniek in het bedrijfsleven. De finale opdracht wordt pas op de wedstrijddag zelf bekend gemaakt en belooft een spetterende afsluiting te worden.
Vraag naar jonge technici
Bij bedrijven in technische sectoren is er een enorme vraag naar jonge medewerkers met een afgeronde bèta-/ technische hbo- of universitaire opleiding. Activiteiten als de High Tech Challenge kunnen bijdragen aan de beschikbaarheid daarvan op langere termijn. Om de deelnemende leerlingen een idee te geven van de mogelijke werkzaamheden in de technische sector, wordt aan elke school een hightech bedrijf uit de regio gekoppeld. Dit bedrijf verzorgt voor de leerlingen een bedrijfsbezoek en/of een gastcollege.
Partners
De High Tech Challenge is een initiatief van Kenniscentrum Bèta Techniek, Platform Onderwijs Arbeidsmarkt Achterhoek, Hogeschool Arnhem Nijmegen en Kamer van Koophandel Centraal Gelderland.
Bron Kamer van Koophandel Centraal Gelderland
Deelnemende scholen
•
Candea College, Duiven
•
SG Marianum, Groenlo
•
Over Betuwe College, Bemmel
•
SG Schaersvoorde, Aalten
•
Mondial College, Nijmegen
•
SG De Driemark, Winterswijk
•
Stedelijk Gymnasium, Nijmegen
•
Ulenhof College, Doetinchem
•
Stedelijk Gymnasium, Arnhem
•
St. Ludger College, Doetinchem
•
Olympus College, Arnhem
•
Rietveld Lyceum, Doetinchem
•
Lyceum Elst, Elst
•
Staring College, Lochem
Deelnemende bedrijven
•
Alewijnse, Nijmegen
•
Philips, Winterswijk
•
NxP, Nijmegen
•
Bosch Hinges, Doetinchem
•
Bartels Ingenieursbureau, Elst
•
Nijhuis Water Technology, Dinxperlo
•
Teijinaramid, Arnhem
•
Kaakgroep, Terborg
•
Inter Visual Systems, Duiven
•
MPS, Lichtenvoorde
•
KEMA, Arnhem
•
MCA BV, Varsseveld
•
ISB 4 Europ, Zelhem
•
NEDAP B.V.