Italiaans Opera-buffet – Schouwburg, 27 aug

HGO-2010-08-Tania-Kross-Fotofloor
Tania Kross – foto Fotofloor

Het Gelders Orkest opent nieuw seizoen met Tania Kross in Italiaans Operabuffet
25, 26, 27 en 29 augustus in Arnhem, Apeldoorn en Nijmegen

Het Gelders Orkest opent het nieuwe seizoen eind augustus met een Operabuffet vol Italiaanse lekkernijen. Onder leiding van de Engelse dirigent Damian Iorio speelt het orkest delen uit verschillende opera’s van de componisten Rossini, Verdi en Puccini. U kunt genieten van de stemmen van Tania Kross, Ilse Eerens en Alexey Tatarintsev. Concerten vinden plaats in Arnhem, Apeldoorn en Nijmegen. Een heerlijke start van het nieuwe concertseizoen.

Traditiegetrouw opent Het Gelders Orkest het nieuwe concertseizoen met een wervelend concert. Dit seizoen staan er heerlijke hapjes uit verschillende Italiaanse opera’s op het menu: aria’s uit La Cenerentola en de Barbier van Sevilla van Gioacchino Rossini, delen uit Otello van Giuseppe Verdi en van Giacomo Puccini het Capriccio sinfonico en het prachtige duet uit de 1ste acte van La Bohème.

Het Gelders Orkest speelt onder leiding van de jonge, Engelse dirigent Damian Iorio, die momenteel furore maakt in Italië bij operahuizen in onder meer Milaan (Scala), Pisa en Florence. Hij werkte al eerder samen met Het Gelders Orkest en ook het komende seizoen zal hij het orkest nog tweemaal dirigeren. Niemand minder dan de Nederlandse mezzosopraan Tania Kross (geboren op Curaçao), de Belgische sopraan Ilse Eerens en de Russische tenor Alexey Tatarintsev nemen de vocale partijen voor hun rekening. Welkom in het nieuwe seizoen bij Het Gelders Orkest!

Gratis concerten in Arnhem
Op woensdag 25 augustus en zondag 29 augustus speelt Het Gelders Orkest een selectie uit bovengenoemde stukken tijdens een gratis lunchconcert in Musis Sacrum en het Stadhuisconcert in Arnhem. Deze concerten zijn gratis toegankelijk. Meer informatie hierover vindt u op onze website www.hetgeldersorkest.nl.

Operabuffet

Het Gelders Orkest
Damian Iorio dirigent
Ilse Eerens sopraan
Tania Kross mezzosopraan
Alexey Tatarintsev tenor

Rossini Ouverture La Cenerentola
Uit La Cenerentola: Nacqui al affanno
Ouverture De Barbier van Sevilla
Uit De Barbier van Sevilla: Una voce poco fa
Puccini Capriccio sinfonico
Uit La Boheme: duet 1ste akte
Verdi Prelude Otello
Balletmuziek uit Otello

Arnhem wo. 25 augustus
Musis Sacrum, 12.45 uur
Gratis lunchconcert
Let op: Dit concert duurt ongeveer een half uur en bestaat uit een selectie van de stukken.
 
Apeldoorn do. 26 augustus
Orpheus, 20.00 uur
€ 25,00 – € 31,00
Kaartverkoop: 0900 – 123 0123 of www.orpheus.nl
Gratis inleiding door Kees Wisse om 19.15 uur.
Na afloop: optredens in Italiaanse sferen in het Grand Café
 
Nijmegen vr. 27 augustus
Stadsschouwburg, 20.15 uur
€ 17,50 – € 32,50
Kaarverkoop: 024 – 322 11 00 of www.keizerkarelpodia.nl
 
Arnhem
zo. 29 augustus
Stadhuishal, 12.00 uur
Gratis toegankelijk
Let op: Dit concert duurt ongeveer een uur en bestaat uit een selectie van de stukken.

 

Kijk voor de meest recente informatie op www.hetgeldersorkest.nl/ 
 
hgo-gelders-orkest-150-100