copyright: muZIEum
Nijmegen, 6 december 2012
Beleef de kerstsfeer zoals een blinde dat zou doen
Eerste kersteditie voor het muZIEum
Hoe beleeft een blinde nou kerst, want al die lichtjes ziet zo’n persoon toch niet? Juist daarom heeft het muZIEum de donkerbeleving ondergedompeld in kerstsfeer. Denk aan de geur van dennennaalden en sinaasappels met kruidnagels. Je kunt warme chocomelk proeven in de absolute duisternis en in de verte hoor je christmas carrols. Ook voor blinden is er veel kerstsfeer te beleven. De bezoekers van het muZIEum kunnen dit zelf ervaren in de kerstvakantie. Het muZIEum is ook 2de kerstdag geopend.
Niet alleen de donkerbeleving van het muZIEum is in kerstsfeer. Ook in het museum is van alles te doen. Zo is er de mogelijkheid om een kerst- of nieuwjaarsgroet in braille te maken. En zal een van de blinde gidsen zijn zesde zintuig gebruiken om je een kijkje te geven in 2013.
In de 2de week van de kerstvakantie is er ook sale in de donkerbeleving van het muZIEum. Net zoals bij de echte sale in de stad, kun je in de rekken graaien naar koopjes. Maar wat je gekocht hebt (voor een kleinigheid)… dat zie je pas buiten! In de donkerbeleving is de sfeer aangepast met speciale geluiden, smaken en geuren, passend bij deze feestelijke tijd van het jaar.
Activiteiten op een rij
– 21 december t/m 6 januari: donkerbeleving in kerst en oud&nieuw sfeer met speciale geluiden, smaken en geuren
– 21 december t/m 6 januari: maak je eigen kerst- of nieuwjaarsgroet in braille
– vanaf 2 januari: sale in de donkerbeleving
– 31 december en 3 januari: neem een kijkje in 2013 met onze “waarzegger”
Openingstijden in de kerstvakantie:
24 december: 09.30 tot 15.00 uur (laatste rondleiding om 14.00 uur)
1ste kerstdag: gesloten
2de kerstdag geopend: 11.00 – 16.00 uur (laatste rondleiding om 15.00 uur)
31 december: 11.00 – 15.00 uur (laatste rondleiding om 14.00 uur)
1 januari: gesloten
Overige dagen geopend volgens de normale openingstijden.