Kwatta’s muziekvoorstelling MARIKEN

Kwatta in première met muziekvoorstelling MARIKEN

Op 14 februari 2016 is Kwatta in Stadsschouwburg Nijmegen in première gegaan met Mariken, haar nieuwe muziektheatervoorstelling. Mariken is een mirakel spektakel, gebaseerd op het prijswinnende en verfilmde boek Mariken van de auteur Peter van Gestel. Mariken toert tot begin mei door Nederland.

Hoofdpersoon is de moederloze Mariken, die ouder is dan het aantal vingers aan haar rechterhand, maar jonger dan het aantal vingers van haar twee handen samen.

In de Middeleeuwen, toen de straten nog van modder waren en je zo met je blote voeten in een drol kon stappen…

Mariken ontdekt hoe klein grote mensen kunnen zijn en hoe groot kleine mensen. En dat het niet uitmaakt waar je vandaan komt, omdat het enige wat telt is, wie je van binnen bent.

Mariken is een muziektheatervoorstelling voor de grote zaal. Een toneelspektakel, met een live band en heel veel liedjes.

Mariken is een familievoorstelling voor iedereen vanaf 6 jaar. Mariken is genomineerd voor de ZAPP theaterprijs, de landelijke publieksprijs voor jeugdtheater.

Cast en crew
Tekst: Jibbe Willems
Regie: Josee Hussaarts
Spel: Sarah Bannier (Mariken), Samir Hassan, Rogier in ‘t Hout, Bart Klop, Leendert de Ridder, Laus Steenbeeke, llse Warringa en Marike van Weelden
Compositie: Rogier Bosman
Muziek: Rogier Bosman, Nout Ingenhousz, Daniel Lehman en Ward Veenstra
Decor- en kostuumontwerp: Barbara Kroon
Uitvoering decor: Tipeco decorbouw, Monique Ickenroth (decorschilder)
Uitvoering kostuums: Mieke Dietvorst, Annemai Meulendijks, Nienke Algra (pruiken)
Poppen: Siem van Leeuwen Lichtontwerp: Henk van der Geest

De combinatie regisseur Josee Hussaarts en componist Rogier Bosman heeft bij Dissus, verdwaal mee in de Odyssee geleid tot het winnen van de Zilveren Krekel en een nominatie voor de ZAPP theaterprijs.

Mariken toert t/m 8 mei door Nederland. Op www.kwatta.info vindt u de speellijst van de openbare voorstellingen. Kijk voor meer informatie over de voorstelling op www.kwatta.info

Foto: Laura Luca
Illustratie: Ceseli Josephus Jitta