MÚSICA TEMPRANA MET MUZIEK UIT CHIQUITOS EN MOXOS
Antonius van Paduakerk – woensdag 4 juli – 20.15 uur
Was er muziek vóór de Misa Criolla?
Het succes van de befaamde Misa Criolla zette Latijns-Amerikaanse muziek wereldwijd op de kaart. De laatste jaren wordt het steeds duidelijker dat het werk niet uit het niets is ontstaan.
Het internationale ensemble Música Temprana met sopraan Xenia Meijer heeft een programma gemaakt met muziek die is uitgevoerd bij de Boliviaanse feestelijkheden ter gelegenheid van de bruiloft van de Spaanse koning Carlos IV en Maria Luisa de Borbon-Parma op 4 juli 1766, een gebeurtenis die ook overzee met feesten is herdacht. Daarnaast staat geestelijke muziek in de Chiquitaanse taal op het programma. Chiquitos is de regio in het Boliviaanse Amazonegebied, waar in de 18e eeuw missieposten van de Jezuïeten waren. Recentelijk zijn deze tot werelderfgoed van de Unesco verklaard.
Voor deze tournee heeft Música Temprana het ensemble van 12 musici uitgebreid met 5 jonge getalenteerde Boliviaanse zangeressen, die als heuse ambassadeurs van hun land en cultuur als gastmusici zullen deelnemen aan de concerten.
Het ensemble Música Temprana staat onder leiding van de Argentijnse Nederlander Adrián Rodríguez Van der Spoel. De musici bespelen barokgitaren, barokviool, viola da gamba, harp, orgel en Latijns-Amerikaans slagwerk
Locatie: Antonius van Paduakerk, Groesbeekseweg 96, Nijmegen
Aanvang: 20.15 uur
Om 19.30 uur is er een inleiding door musicoloog Jan Nuchelmans.
Entree € 15,-, CJP/65+ € 12,- Reserveringen: contact@somla.nl of 030-2302466.
Dit project is mede mogelijk gemaakt dankzij: het Fonds voor Amateurkunst en Podiumkunsten (FAPK) en de Van Ommeren de Voogt Stichting.
Het concert vindt plaats onder auspiciën van de Stichting Oude Muziek uit Latijns-Amerika (SOMLA)
