Bijbel
Museumpark Orientalis – geopend van 5 mei t/m 28 oktober 2012
Expositie – Toen God nog schreef
Ontstaan van de drie Heilige Boeken
Een groots expositie vol aansprekende objecten en interactieve presentaties over het ontstaan van de drie monotheïstische godsdiensten, een unieke reis door de geschiedenis van de laatste 3000 jaar. Behalve over de totstandkoming van Tenach, Nieuwe Testament en Koran vertelt deze expositie op toegankelijk wijze over de met deze boeken verbonden godsbeelden.
De tijd van de aartsvaders
Abraham wordt beschouwd als stamvader van joden, christenen en moslims. Hij leefde rond 1600 v. Chr. in Kanaän. Hij en zijn familie waren bedoeïenen en woonden in tenten. Zijn grootste zorg was de gezondheid en de vruchtbaarheid van zijn kinderen, zijn familie en zijn dieren. Zonder vruchtbaarheid was hun toekomst onzeker. De mensen hoopten op de bescherming van de goden. Als dat niets opleverde trokken ze weg, naar Arabië of Egypte.
De ‘grafkamer van Sennedjem’ in het Binnenmuseum is inmiddels in ere hersteld.
Sennedjem werkte rond 1250 v. Chr. als architect van de Egyptische farao. Hij liet voor zichzelf en zijn familie een grafkamer aanleggen die 8 meter onder de grond ligt. Deze ondergrondse tombe werd in 1886 ontdekt en is sindsdien een van de meest bezochte Egyptische monumenten. Het origineel van deze grafkamer bevindt zich in het ‘Dal der Koningen’ bij Thebe (Egypte).
Maquette van Jeruzalem ca. 50 na Chr.
De maquette toont de stad nadat in 41 een begin was gemaakt met de bouw van de noordelijke stadsmuur. Door de bouw van deze muur kwamen de voormalige terechtstellingplaats (Golgotha) en de vlakbij gelegen rotsgraven binnen de stadsmuren te liggen.
Tent van Abraham
Expositie Wat men nergens anders vindt,
Piet Gerrits en de Heilig Landstichting
Is de titel van de expositie in het buitenmuseum. De tentoonstelling gaat over het ontstaan van de Heilig Land Stichting. Samen met beeldend kunstenaar Piet Gerrits en architect Jan Stuyt realiseerde priester Arnold Suys vanaf 1911 de Heilig Land Stichting. De doelstelling was tweeledig: enerzijds het ontwikkelen van een katholiek devotie- en processiepark, anderzijds het verschaffen van bijbeleducatie, ook voor niet-katholieken. Piet Gerrits werkte de ideeën van Arnold Suys uit in talrijke gebouwen, beelden, reliëfs, schilderingen en mozaïeken
Museumpark Orientalis
Monseigneur Suyslaan 4
6564 BV Heilig Landstichting
Tel 024-382 31 10 / info@museumparkorientalis.nl
www.museumparkorientalis.nl
Open: di-zo: 10.00 -17.00 uur; ’s Maandags gesloten (m.u.v. 2e Pinksterdag)
Entree: volwassenen en kinderen vanaf 4 jaar € 5,00;
Museumkaart, rolstoelbegeleiders en kinderen 0 tot 3 jaar, gratis