Nazomeren in het Afrika Museum 2010
Go Ghana – Kinderen gratis – Wonen in symbolen
De zomervakantie is echt voorbij, maar in het Afrika Museum in Berg en Dal valt ieder weekend nog van alles te beleven. Op zondag 12 september maken bezoekers op verschillende manieren kennis met het land Ghana. In de Ghana rondleiding voert een museumgids het publiek langs prachtige objecten en in de creatieve workshop schilderen deelnemers traditionele Ghanese symbolen op doek.
Rondleiding Go Ghana!
In de loop van haar bestaan heeft het Afrika Museum een collectie van bijna 700 objecten uit Ghana opgebouwd. De hoogste tijd om een aantal van deze objecten eens nader te bekijken in een speciale rondleiding. Aan de hand van verschillende maskers, beelden, woningen en zelfs grafkisten krijgt u een beeld van de geschiedenis, architectuur en gebruiken van dit kleurrijke West-Afrikaanse land. Uiteraard maakt ook de nieuwe tentoonstelling ‘Songo – ritmes van wonen’ deel uit van deze rondleiding. Aanvang: 13.00 en 14.30 uur.
Wonen in symbolen
In de tentoonstelling Songo. Ritmes van wonen maakt de bezoeker kennis met de huizen van het Kasena volk in Noordoost Ghana. De woningen worden door de vrouwen versierd met prachtige symbolische muurschilderingen. De dieren en abstracte vormen die op de wanden worden aangebracht, worden tegenwoordig ook op doek geschilderd. In de nieuwe workshop ‘Wonen in symbolen’ maken deelnemers kennis met de symboliek van deze schilderingen (zo staat een slang bijvoorbeeld voor bescherming en een koe voor rijkdom). Ieder kiest de symbolen die het beste bij hem of haar passen en schildert deze in traditioneel rood en zwart op doek. Doorlopend 12.00 – 16.30 uur.
Gratis entree voor kinderen
In het nieuwe schooljaar breidt het museum zijn activiteitenprogramma uit en kunnen kinderen ook op de woensdagmiddagen creatief aan de slag, het museum ontdekken of muziek maken. Extra leuk is dat kinderen t/m 12 jaar op woensdagmiddag vanaf 13.30 uur gratis naar binnen mogen. Houdt de website van het museum in de gaten voor de speciale woensdagmiddag activiteiten.
Het programma van dag tot dag is te vinden op www.afrikamuseum.nl onder het kopje ‘activiteiten’.
Afrika Museum, Postweg 6, Berg en Dal (bij Nijmegen)
Openingstijden:
• maandag t/m vrijdag: 10.00-17.00 uur
• zaterdag, zon- en feestdagen: 11.00-17.00 uur