Nederlands Symfonieorkest te gast in Gelderland

  

Nederlands Symfonieorkest te gast in Gelderland met ode aan vriendschap tussen Mendelssohn en Schumann

Nijmegen – donderdag 29 november 2012
Arnhem – zaterdag 8 december 2012

Het Gelders Orkest werkt al enkele jaren intensief samen met Het Nederlands Symfonieorkest met onder meer als resultaat een ‘uitwisseling’ van de beide orkesten. Dit keer is Het Nederlands Symfonieorkest o.l.v. chef-dirigent Jan Willem de Vriend te gast in Gelderland. Het orkest uit Enschede speelt een programma met werken van Mendelssohn en Schumann. Solist is de getalenteerde Zweedse cellist Torleif Thedéen.

Vriendschap Mendelssohn en Schumann
‘De Mozart van de negentiende eeuw’: zo noemde Schumann zijn generatiegenoot Felix Mendelssohn. Die professionele bewondering was overigens geheel wederzijds en leidde tot een jarenlange vriendschap. Beide componisten werkten aan het door Mendelssohn opgerichte conservatorium van Leipzig, Mendelssohn dirigeerde de wereldpremière van Schumanns Eerste symfonie, Schumann droeg composities op aan zijn vriend. Hun persoonlijke en artistieke samenwerking was intensief en vruchtbaar, tot Mendelssohns vroege dood in 1847.

Torleif Thedéen
Torleif Thedéen deed de muzikale wereld versteld staan toen hij in 1985 drie grote celloconcoursen op zijn naam zette: het Hammer-Rostropovich concours in Los Angeles, het Pablo Casals Concours in Boedapest en het European Broadcasting Union’s International Tribune concours in Bratislava. Het betekende voor de Zweedse cellist het begin van een grote internationale carrière die hem niet alleen in Scandinavië maar wereldwijd op de grote concertpodia bracht. In Nederland speelde hij onder meer met het Nederlands Philharmonisch Orkest en het Rotterdams Philharmonisch Orkest.
 
Radio 4 prijs
Jan Willem de Vriend, sinds 2006 chef-dirigent van Het Nederlands Symfonieorkest, heeft op 18 november jl. de Radio 4 prijs 2012 in ontvangst mogen nemen. Radio 4 kent de Radio 4 prijs jaarlijks toe aan een musicus, ensemble of concertinstelling die zich op een onderscheidende manier heeft bezig gehouden met het presenteren van klassieke muziek aan een breder publiek. Het juryrapport noemt het vermogen van De Vriend om klassieke muziek actueel te laten klinken en zijn inzet om minder bekende muziek te presenteren aan een groter publiek maar ook zijn grote muzikale veelzijdigheid.

Concertinformatie

Mendelssohn en Schumann

Nederlands Symfonieorkest
Jan Willem de Vriend
dirigent
Torleif Thedéen cello

Mendelssohn
Ouverture Ruy Blas
Schumann  Celloconcert in a
                 Ouverture Manfred

Mendelssohn
Symfonie nr. 1 in c

Nijmegen      do. 29 november
                             De Vereeniging, 20.15 uur
                             Inleiding 19.15 uur
                             € 19,- | € 26,50 | € 31,50 | € 42,-
                             Reserveren 024 – 322 11 00 / webshop.hetgeldersorkest.nl

Arnhem         za. 8 december
                             Musis Sacrum, 20.15 uur
                             Inleiding 19.15 uur
                             € 19,- | € 26,50 | € 31,50 | € 42,-
                             Reserveren 026-443 73 43 / webshop.hetgeldersorkest.nl   
Dit concert wordt ook gespeeld in Enschede (28 en 30 november), Deventer (2 december) en Zwolle (6 december).

Meer informatie: 
www.hetgeldersorkest.nl 
www.nederlandssymfonieorkest.nl