26/9: Pop Art & Film – arrangement Museum Het Valkhof en Lux
Woensdag 26 september 2012
In het kader van de tentoonstelling Pop Art in Europa heeft Museum Het Valkhof in samenwerking met filmhuis Lux op woensdag 26 september een bijzonder arrangement voor de liefhebber van film en Pop Art samengesteld. Het arrangement bestaat uit een Pop Art lunch van Oregional in het Museumcafé, een bezoek aan de tentoonstelling met audiotour en vervolgens het bekijken van de film A Clockwork Orange.
A Clockwork Orange (1971) – Stanley Kubrick
Molesterend en moordend baant de hooligan Alex DeLarge zich een weg door een futuristisch Groot-Brittannië. Wanneer hij wordt opgepakt, geeft hij zich vrijwillig op voor een experimentele aversietherapie.
De film speelt zich af tegen een duidelijk door Pop Art geïnspireerd decor. Pop Artkunstenaar Allen Jones wees een verzoek om het decor van A Clockwork Orange te ontwerpen af. Niettemin wordt de film bevolkt met naakte mannequins en andere seksueel getinte werken, welke duidelijk geïnspireerd zijn op het werk van Jones.
Programma:
Het arrangement start met een lunch die om 12.30 uur in het Museumcafé geserveerd wordt. Vervolgens kan van 13.15-14.15 uur de tentoonstelling bezocht worden. De film begint om 14.30 uur in filmhuis Lux. De kosten voor het arrangement zijn € 29,75 p.p (incl. museumentree). Aanmelden kan via publiekszaken@museumhetvalkhof.nl.
Algemene informatie
Museum Het Valkhof, Kelfkensbos 59, Nijmegen, T 024-360 88 05, www.museumhetvalkhof.nl/
Open: di-zo: 11-17 uur
Open op de volgende maandagen en feestdagen: 15 oktober, 22 oktober, 24 december, 2e Kerstdag, Oudejaarsdag. Gesloten op 1e Kerstdag en Nieuwjaarsdag.