PvdA legt verantwoording af
Nijmegen, 6 maart 2009 – De PvdA is tevreden over de resultaten die het afgelopen jaar zijn bereikt. Bijna 2.000 mensen met een bijstandsuitkering vonden werk en de lokale lasten zijn voor het eerst sinds jaren gedaald. Het komende jaar staat de aanpak van de crisis centraal.
Elk jaar laat de Partij van de Arbeid begin maart aan de bewoners van Nijmegen zien wat er dat jaar bereikt is. Via deze terugkoppeling wil de PvdA laten zien in hoeverre ze erin slaagt om de beloften uit het verkiezingsprogramma waar te maken. Op zaterdag 7 maart is het precies drie jaar geleden dat de PvdA een grote verkiezingsoverwinning in Nijmegen behaalde (11 zetels). Over een jaar (op woensdag 3 maart) zijn er nieuwe gemeenteraadsverkiezingen.
Tot de belangrijkste resultaten van het afgelopen jaar rekent de PvdA de scherpe daling van het aantal bijstandsgerechtigden en de scherpe verlaging van de lokale lasten. Beide zaken waren in het verkiezingsprogramma van 2006 speerpunten voor de PvdA. Wethouder Hannie Kunst: ‘We zijn blij dat we deze verkiezingsbeloften hebben kunnen waarmaken. Zo’n tweeduizend mensen zijn uit de bijstand gestroomd. Alle bewoners profiteren dit jaar mee van de dalende woonlasten.’ De PvdA is ook tevreden over de plannen om segregatie in het basisonderwijs tegen te gaan. Hannie Kunst: ‘De gemeente praat hier al jaren over, nu liggen er eindelijk concrete plannen. Vanaf april starten de scholen met een centraal aanmeldpunt. We hopen dat hierdoor alle kinderen in Nijmegen gelijke kansen op goed onderwijs krijgen.’
Crisisaanpak
Het komende jaar staat wat de PvdA betreft in het teken van de crisisaanpak. Hannie Kunst: ‘Als wethouder van Economie heb ik de laatste jaren veel geïnvesteerd in goede relaties met het Nijmeegse bedrijfsleven. Een goede samenwerking tussen stadsbestuur, ondernemers en onderwijsinstellingen is de sleutel tot een groei van werkgelegenheid en dus welvaart in de stad. Die goede relaties hebben we nu hard nodig om de crisis het hoofd te bieden. Waar mogelijk zullen we als stadsbestuur werkgevers helpen. Bijvoorbeeld door mensen die met ontslag bedreigd worden te helpen bij het vinden van een nieuwe baan. Of door Nijmeegse projecten versneld uit te laten voeren. Denk dan aan het nieuwe Doornroosje of de geplande parkeergarages. Geld moet rollen, ook in Nijmegen!’
Bron PvdA Nijmegen