Roos van Nijmegen 2010, 13 mei

Roos van Nijmegen – finale
Donderdag 13 mei 2010 

Op donderdag 13 mei is het dan zover. Dan zal de finale van Nijmeegs grootste muziektalentenjacht, de Roos van Nijmegen, traditiegetrouw plaatsvinden in Poppodium Doornroosje. Tijdens 3 succesvolle voorrondes in muziek- en danscafé Merleyn streden 9 bands met elkaar om een plaats in de finale. De finalisten voor 2010 zijn Divided By Hearts, Easy Trigger, Liquid Snow en Duke Jonn.

DIVIDED BY HEARTS is een vierkoppige band en combineert frisse powerpop met emorock. Geïnspireerd door bands als Holiday Parade, Jimmy Eat World en The Get Up Kids zullen zij een aanstekelijke en enthousiaste liveshow verzorgen.

EASY TRIGGER bestaat uit 4 muzikanten en de muziek laat zich het best omschrijven als bluesy indierock met stonerinvloeden. De melodie staat centraal maar wordt omlijst door een stevige gitaarmuur, pompende bas en strakke drums. Oftewel, een samenwerking tussen Supergrass en Queens of the Stone Age.

LIQUID SNOW is een band met een eigen geluid en won in 2009 het Maas en Waalse festival Pocketpop en was dat jaar één van de vier finalisten van de Gesel van Gelderland. Muzikaal gezien laten ze zich beïnvloeden door bands als The Velvet Underground en Sonic Youth, maar ook door Arctic Monkeys en Bloc Party.

DUKE JONN is een rockband die geformeerd is in de zomer van 2007. De muziek is divers te noemen: Met rock als ruggengraat worden stijlen als blues, funk, reggae en zelfs hiphop met elkaar gecombineerd. Deze combinaties leiden tot de nodige experimentele uitspattingen.

Deze nieuwe Nijmeegse beloften zullen allen strijden om mooie prijzen als studiotijd bij BigMouth Music, mastering van de opnamen bij Gold Soundz Mastering, een videoclip van Younique Film, bandcoaching van Stichting PAN, een waardebon te besteden bij Stockenhof Muziek, een fotoshoot bij TakeTwo Communication en optredens op verschillende podia en festivals. Zorg ervoor dat je dit spektakel niet mist op donderdag 13 mei.

Kaarten voor de finale zijn verkrijgbaar via http://www.doornroosje.nl/ en op de dag zelf aan de deur te koop.

Aanvang: 20:00
Tickets: € 7,50
 
 

Roos van Nijmegen voorronde 3

Donderdag 22 april 2010
 
Het is alweer tijd voor de derde en tevens laatste voorronde van de Roos van Nijmegen. De eerste 2 voorrondes lieten al zien dat de concurrentie groot is, dus ook tijdens deze voorronde zullen de bands alles geven om een plek te bemachtigen in de finale die zal plaatsvinden op Hemelvaartsdag in poppodium Doornroosje.

Op donderdag 22 april zullen Easy Trigger, Anders Niemand en Liquid Snow optreden in Muziek- en Danscafé Merleyn. Easy Trigger laat zich het best omschrijven als bluesy indierock met stonerinvloeden. De melodie staat centraal maar wordt omlijst door een stevige gitaarmuur, pompende bas en strakke drums. Anders Niemand is dit jaar de enige hiphopgroep, en wat voor één! Er wordt zelfs niet geschroomd hier en daar een gitaar te gebruiken. Liquid Snow won vorig jaar het Maas en Waalse festival Pocketpop. Tevens waren ze toen ook één van de finalisten van de Gesel van Gelderland. Muzikaal gezien laten ze zich onder andere beïnvloeden door bands als The Velvet Underground en Arctic Monkeys.

Na de laatste voorronde zal bekend worden welke bands strijden voor de winst tijdens de finale in Doornroosje. Op deze dag spelen de drie bands die uitgekozen zijn door een professionele jury en één band die gekozen is door het publiek. Prijzen die dit jaar te winnen zijn, zijn 3 dagen studiotijd bij BigMouth Music, mastering van de opname door GoldSoundz Mastering, een videoclip bij Younique Film, een waardebon te besteden bij Stockenhof Muziek, professionele bandcoaching bij Stichting PAN en een fotoshoot bij TakeTwo Communication

Voorronde 3 Roos van Nijmegen 22 april 2010

Open: 21:00 uur
Start: 22:00 uur
Entree: € 5, –

Kijk voor meer informatie op: www.roosvannijmegen.nl  
 
 

Roos van Nijmegen voorronde 2

Donderdag 15 april 2010
 
De eerste voorronde was een groot succes en de tweede voorronde van de 24e editie van de Roos van Nijmegen komt er al weer aan! Op donderdag 15 april zullen er wederom 3 bands strijden voor een plek in de finale, die zal plaatsvinden in Poppodium Doornroosje op Hemelvaartsdag.

Op donderdag 15 april is het de beurt aan At Zero, Fruit Of The Original Sin en DDT.

At Zero bestaat uit leden van Duits-Nederlandse komaf. Met muzikanten met zowel een klassieke als een jazz en hardrock achtergrond en een instrumentele diversiteit die van cello tot synthesizer reikt is een unieke mixtuur ontstaan. At Zero kent geen grenzen! Fruit Of The Original Sin brengt een explosieve, dynamische en intense mix van rauwe vocalen, gierende fuzzgitaren, rauwe electronica en knallende drums. DDT maakt muziek onder het motto: Gitaren, gitaren, drums, bier en gitaren. Hard, smerig, maar met humor en Nederlandstalige teksten!

Na de laatste voorronde zal bekend worden welke bands strijden voor de winst tijdens de finale in Doornroosje. Op deze dag spelen de drie bands die uitgekozen zijn door een professionele jury en één band die gekozen is door het publiek. Prijzen die dit jaar te winnen zijn, zijn 3 dagen studiotijd bij BigMouth Music, mastering van de opname door GoldSoundz Mastering, een videoclip bij Younique Film, een waardebon te besteden bij Stockenhof Muziek, professionele bandcoaching bij Stichting PAN en een fotoshoot bij TakeTwo Communication.

Voorronde 2 Roos van Nijmegen 15 april 2010

Open: 21:00 uur
Start: 22:00 uur
Entree: € 5, –

 

Roos van Nijmegen voorronde 1

Donderdag 8 april 2010
 
De eerste voorronde van de 24e editie van Roos van Nijmegen staat voor de deur. Op donderdag 8 april zullen 3 bands het podium van Muziek- en Danscafé Merleyn betreden om te strijden voor een plek in de finale. De finale vindt traditiegetrouw plaats in Poppodium Doornroosje op Hemelvaartsdag.

Tijdens deze eerste voorronde zullen The Jacobites, Duke Jonn en Divided By Hearts alles geven om het publiek te overtuigen van hun kunnen. The Jacobites speelt Brits georiënteerde muziek. Soms rauw, soms warm, harmonieus en af en toe met psychedelische invloeden. Duke Jonn speelt muziek die zeer divers te noemen is. Met rock als ruggengraat worden stijlen als blues, funk, reggae en zelfs hiphop met elkaar gecombineerd. Divided By Hearts is een vierkoppige band en combineert de frisse, toegankelijke en energieke sound van Amerikaanse powerpop met de melodrama van emorock.

Na de laatste voorronde zal bekend worden welke bands strijden voor de winst tijdens de finale in Doornroosje. Op deze dag spelen de drie bands die uitgekozen zijn door een professionele jury en één band die gekozen is door het publiek. Prijzen die dit jaar te winnen zijn, zijn 3 dagen studiotijd bij BigMouth Music, mastering van de opname door GoldSoundz Mastering, een videoclip bij Younique Film, een waardebon te besteden bij Stockenhof Muziek, professionele bandcoaching bij Stichting PAN en een fotoshoot bij TakeTwo Communication

Voorronde 1 Roos van Nijmegen 8 april 2010

Open: 21:00 uur
Start: 22:00 uur
Entree: € 5, –

Kijk voor meer informatie op: www.roosvannijmegen.nl  

 
 
9 maart 2010

Roos van Nijmegen

Dit jaar wordt de Roos van Nijmegen voor de 24e keer georganiseerd. De Roos van Nijmegen is dé bandwedstrijd voor bands uit (de omgeving van) Nijmegen die wordt georganiseerd door Stichting PAN, Poppodium Doornroosje en Muziek- en Danscafé Merleyn.

Via 3 voorrondes zullen 9 bands strijden om een finaleplek in Poppodium Doornroosje die plaatsvindt op 13 mei 2010. De 3 voorrondes vinden allen plaats in Muziek- en Danscafé Merleyn op 8, 15 en 22 april 2010, waarin de volgende bands zullen strijden om een plek in de finale:

8 april: The Jacobites, Divided By Hearts en Duke Jonn
15 april: At Zero, DDT en Fruit Of The Original Sin
22 april: Easy Trigger, Anders Niemand en Liquid Snow

Aan de hand van een professionele jury worden er 3 finalisten geselecteerd. Daarnaast wordt er ook één band gekozen door middel van publieksstemmen. De band met de meeste stemmen krijgt een wildcard en kan in de finale alsnog kans maken op de volgende prijzen:

Studiotijd bij Bigmouth Studios, mastering van de opname bij Goldsoundz Mastering, een videoclip van Younique Film, een waardebon van Stockenhof Muziek, bandcoaching van Stichting PAN, een fotoshoot van TakeTwo Communication en verschillende optredens.

De kaartverkoop is gestart en tickets zijn online te bestellen via www.doornroosje.nl  

Voor meer informatie: www.roosvannijmegen.nl

 
 
Nijmegen, januari 2010

Inschrijving Roos van Nijmegen 2010 sluit op 10 januari 2010

De Roos van Nijmegen is de bandwedstrijd van Nijmegen, die wordt georganiseerd door Stichting PAN, Poppodium Doornroosje en Muziek- en Danscafé Merleyn. Dit jaar maken de bands kans op studiotijd bij Bigmouth Music, mastering bij Gold Soundz Mastering, een videoclip bij Younique Film, een waardebon van Stockenhof Muziek en een fotoshoot van Take Two Communication.
 
Maak jij graag muziek, ongeacht welke stijl, en kom je uit (de omgeving van) Nijmegen? Schrijf je dan in voor de Roos van Nijmegen, nu het nog kan! Kijk voor meer informatie, het reglement en het inschrijfformulier op www.roosvannijmegen.nl
  
 
 
Nijmegen, 10 december 2009

Inschrijving Roos van Nijmegen 2010 duurt nog een kleine maand

Bands en acts uit Nijmegen hebben nog een kleine maand de tijd om zich in te schrijven voor de Roos van Nijmegen. Op 10 januari 2010 sluiten namelijk de inschrijvingen. De Roos van Nijmegen is de bandwedstrijd van Nijmegen, die wordt georganiseerd door Stichting PAN, Poppodium Doornroosje en Muziek- en Danscafé Merleyn.

Dit jaar maken de bands kans op studiotijd bij Bigmouth Music, mastering bij Gold Soundz Mastering, een videoclip bij Younique Film, een waardebon van Stockenhof Muziek en een fotoshoot van Take Two Communication.
Maak jij graag muziek, ongeacht welke stijl, en kom je uit (de omgeving van) Nijmegen? Schrijf je dan nu snel in voor de Roos van Nijmegen! Kijk voor meer informatie, het reglement en het inschrijfformulier op www.roosvannijmegen.nl