Sexy boerinnen & boerenkalender

Nicky
Nicky

Democratisch gekozen pin-up kalender

Het beste van tien jaar aan boerinnen in sexy poses

7 juni 2021

Onze voedselmakers zorgen voor het eten op ons bord en als ode aan hen biedt de boerinnenkalender deze harde werkers een smakelijk uitzicht aan de muur. Ieder jaar melden zo’n 300 plattelandsvrouwen zich aan voor een pikante foto op deze uitgave. De duizenden aanmeldingen sinds 2011 hebben tot zover geleid tot tien edities met in totaal 144 kalenderplaten. Waar het voor velen al een eer is om tot deze selectie te behoren, wordt daar deze week nog een schepje bovenop gedaan.

De organisatie achter de kalender was in 2020 op zoek naar een bijzondere manier om het 10-jarig jubileum te vieren. De bedoeling was in eerste instantie een dampende feesttent vol publiek en kalendermodellen, maar door de aanhoudende maatregelen moest er geïmproviseerd worden. Twee maanden geleden werd uiteindelijk een stem-website aangekondigd waarop een ieder zijn of haar ideale kalender uit 144 foto’s kon samenstellen. Er werden in drie weken tijd 24.554 stemmen uitgebracht, met deze week ‘het beste van 10 jaar’ in één tijdloze verjaardagskalender als resultaat.

Op deze jubileumuitgave zijn de zeventien kalendermodellen te zien die van het publiek de meeste stemmen kregen. Een cover, twaalf maanden en vier bonusfoto’s. Onze redactie mag alvast enkele winnaressen verklappen (zie foto’s). Zo kreeg bijvoorbeeld Anna Bron uit Groningen de meeste stemmen. Omdat zij echter in 2020 al covermodel was, heeft de organisatie Nicky uit Noord-Holland op de cover afgebeeld. Zo wordt verwarring in de winkelschappen voorkomen. Wie de overige felbegeerde plekken bemachtigd hebben, wordt deze week duidelijk, want de jubileumuitgave is vanaf 8 juni a.s. verkrijgbaar.

Of het grootse jubileumfeest dit jaar alsnog kan plaatsvinden, is nog maar de vraag, maar we wilden ons jubileum sowieso niet onopgemerkt voorbij laten gaan” vertelt initiatiefnemer Stef Bloo. “Zo’n tijdloze en online gekozen verjaardagskalender is voor nu een mooi corona-proof alternatief” vult projectleidster Vesta Kauffman hem aan. Intussen is de organisatie alweer bezig met de editie voor 2022 en komen er zelfs al aanmeldingen binnen voor de 2023-editie.

Meer informatie: www.boerinnenkalender.nl

26 september 2020

Pikante boerinnenkalender 2021 viert jubileum

Tiende editie pin-up kalender luchtig lichtpuntje in bewogen jaar

Een lichtpuntje in een jaar vol boerenprotesten en coronamaatregelen: op vrijdag 2 oktober aanstaande wordt de tiende editie van de Boerinnen Kalender gelanceerd. Zo heeft niet alleen bondscoach Frank iets te vieren, maar kan ook ‘de boer’ an sich uitkijken naar iets leuks in deze bizarre tijden. Een pikante kalender met beeldschone boerinnen als ode aan de voedselmakers.

Jubileumfeest verschoven
De lancering aankomende vrijdag moest in eerste instantie een groots jubileumfeest worden met veel publiek, een boerenmarkt, bekende artiesten en kalendermodellen van tien edities. Vanwege de coronamaatregelen wordt nu een kleinschalige presentatie voorbereid voor uitsluitend pers en enkele vrienden of familieleden per model. Met strengere maatregelen in zicht is het echter nog maar de vraag of het evenement zelfs in die hoedanigheid wel door kan gaan. De organisatie verschuift het grootse jubileumfeest dat zij initieel in gedachten hadden in ieder geval alvast door naar 2021.

Schot in de roos
Op 6 juli 2011 werd de allereerste Boerinnen Kalender aangekondigd in de Nederlandse media. De uitgave was initieel bedoeld om onterechte vooroordelen over ‘lompe’ boerinnen de kop in te drukken. Daarnaast was het een reactie op een onthulling vanuit de Alpenlanden waar zogenaamde boerinnen op kalenders professionele modellen bleken te zijn. Initiatiefnemer Stef Bloo wilde bewijzen dat het platteland zelf juist veel verborgen authentieke schoonheden telt. Ruim negen jaar later is de tiende editie een feit, is de oplage verzesvoudigd en komen er jaarlijks honderden aanmeldingen binnen. Met dit jaar een recordaantal van 316 kandidaten. Het concept is uitgegroeid tot een ode aan en spreekbuis voor Nederlandse voedselmakers.

De boer is troef
Zowel de kalendermakers als -modellen vragen online en offline het hele jaar door aandacht voor agrarische beslommeringen. Het jaar 2020 gaat ongetwijfeld de boeken in als het corona-jaar, maar voor velen ook als het jaar van de boerenprotesten. De boeren zijn het beleid van de regering beu en hebben deze onvrede niet onopgemerkt voorbij laten gaan. Diverse anekdotes van boeren die aanwezig waren bij de protesten worden de komende maanden gebundeld in een boek dat de volgende uitgave zal worden van het bedrijf achter de boerinnen kalender.

Presentatie boerinnen én boeren
Op 2 oktober aanstaande zullen niet alleen de agrarische modellen van de tiende Boerinnen Kalender gepresenteerd worden, maar ook die van de derde Boeren Kalender. Deze mannelijke variant werd op veler verzoek in 2019 in het leven geroepen. De organisatie roept alle stoere hunks van het platteland nogmaals op zich aan te melden, want die inschrijvingen gaan beduidend minder hard. Tegenover de honderden vrouwelijke staan tientallen mannelijke aanmeldingen. Hier kwam met knappe tweeling overigens nog wel een leuke primeur uit voort.

De kalenders voor 2021 en alle modellen worden vrijdag aan pers en genodigden gepresenteerd in de soos van USRA, een studentenvereniging van de agrarische hogeschool in Dronten. De presentatie geldt tevens als startsein voor de verkoop van de kalenders die in diverse boekhandels en op boerendingen.nl verkrijgbaar zijn voor € 16,95 per stuk.

Meer informatie op www.boerinnenkalender.nl

Meer activiteiten: Agenda Nijmegen