Beëindiging subsidie peuterspeelzalen

Nijmegen, 15 december 2011

Beëindiging subsidie peuterspeelzalen Nijmegen

Vanaf 1 januari 2013 stopt de gemeente Nijmegen de subsidiering van 18 van de 34 peuterspeelzalen van Stichting KION peuterspeelzalen gemeente Nijmegen. Het betreft 18 zogenaamde niveau 1 peuterspeelzalen waar minder dan 40% van de kinderen een (dreigende) taal- of ontwikkelingsachterstand heeft. Het stopzetten van de subsidie betekent niet dat KION de ouders en kinderen geen aanbod meer kan doen. KION ziet verschillende mogelijkheden om de door haar opgebouwde kennis en ervaring ook in de toekomst in te zetten voor de Nijmeegse kinderen.

Einde subsidie
De duidelijkheid die nu gecreëerd is wat betreft de beëindiging van de subsidie aan Stichting KION peuterspeelzalen gemeente Nijmegen ten gunste van de marktwerking, betekent voor nu een directe onzekerheid voor ouders, kinderen en medewerkers van deze peuterspeelzalen. In het eerste kwartaal van 2012 moet er meer duidelijkheid komen over wat dit precies betekent voor de verschillende peuterspeelzalen, ouders, kinderen en medewerkers. Om daadwerkelijk de subsidie per 1 januari 2013 te kunnen stopzetten, dient er echter een termijn van één jaar in acht te worden genomen. KION is blij dat voor de zogenaamde VVE speelzalen, de overige 16 zalen, het besluit nog even wordt opgeschort, zodat daar meer zicht komt op consequenties en alternatieven.

Bereikt de gemeente wel wat zij wil?
De gemeente beoogt met de maatregel drie doelen:
1. Meer keuzevrijheid voor ouders;
2. Een gelijke positie voor alle aanbieders van kinderopvang in Nijmegen;
3. Meer gelijke kwaliteitseisen voor de peuterspeelzalen en kinderopvang in Nijmegen.

Stichting KION peuterspeelzalen gemeente Nijmegen heeft tot op heden aangegeven achter deze doelen te staan, maar heeft ook diverse keren opgeroepen behoedzaam te zijn in de uitwerking. Voorkomen moet worden dat met het invoegen van het peuterwerk in de Nijmeegse kinderdagverblijven voor ouders en kinderen meer van hetzelfde ontstaat in plaats van een diversiteit aan speciale peutervoorzieningen.

Hoe gaat KION verder?
Ondanks dat Stichting KION peuterspeelzalen gemeente Nijmegen twijfels heeft bij de consequenties van de plannen, is zij van mening dat zij –binnen de nieuwe systematiek- eigen peuterarrangementen kan ontwikkelen met oog voor de wensen van ouders en kinderen. Met de jarenlang opgebouwde ervaring en expertise in het peuterspeelzaalwerk en daarmee in de voorbereiding op de basisschool, is KION optimaal in staat om aan de wensen van ouders en kinderen tegemoet te komen. De inzet van KION is om verlies van locaties en werkgelegenheid te voorkomen. Of dit te realiseren is, is afhankelijk van de verdere uitwerking, waarvoor de gemeente verantwoordelijk is.

Bron KION  –  Kinderopvang Nijmegen