Architect Voorzieningenhart Waterkwartier


Foto Bedaux De Brouwer Architecten

Nijmegen, 27 december 2011

Architect gekozen voor Voorzieningenhart Waterkwartier/De Biezen

Bedaux De Brouwer Architecten uit Goirle heeft het winnende ontwerp gemaakt voor het nieuwe Voorzieningenhart Waterkwartier /De Biezen. De beoordelingscommissie koos het ontwerp uit drie geselecteerde architectenbureaus unaniem als winnaar. Op 17 januari wordt het ontwerp aan de wijk gepresenteerd.

Het nieuwe voorzieningenhart aan de Waterstraat bestaat uit het wijkcentrum, de brede basisschool Aquamarijn en 30 appartementen. De architecten waren voor de opgave gesteld om voor deze drie onderdelen een samenhangend geheel te ontwerpen. In de ogen van de beoordelingscommissie verdienen alle ontwerpen een groot compliment.
Het ontwerp van Bedaux De Brouwer Architecten is gekozen vanwege de goede samenhang tussen de verschillende onderdelen, de aansluiting qua grootte en schaal op het Waterkwartier en de omringende bebouwing, de fraaie overgang tussen binnen en buiten en het parkachtige karakter van de buitenruimte.

Op 17 januari om 19.30 uur kunnen alle wijkbewoners in het  Gemeenschapshuis kennis maken met het ontwerp. Na de opening door wethouder Hannie Kunst zal de architect de plannen presenteren. Ook wordt ingegaan op het proces en de rol van de bewoners bij de verdere uitwerking. Er is alle gelegenheid voor het stellen van vragen.

De beoordelingscommissie was samengesteld uit vertegenwoordigers van volgende vier partijen:  Wijkvereniging ‘Ons Waterkwartier’, Conexus, Portaal en gemeente.

Bron Gemeente Nijmegen – Nijmegen-west